🌊
Hayward
SKU: 915562
Sollos Path Lights are available in multiple hat styles, sizes, stem lengths and finishes.
Sollos Path Lights are available in multiple hat styles, sizes, stem lengths and finishes. Each fixture is packaged with a sturdy 8" ground stake and waterproof wire connectors. Sollos lighting offers select Path Lights in a kitted version which includes an LED lamp
Features and Benefits

*When sold by a Hayward Rewards® partner. Exclusions, other terms and conditions may apply.
| Application - Lighting | Landscape |
|---|---|
| Brand | Hayward |
| Channel | Expert Line |
| GTIN | 807154955626 |
| Warranty - Labor | None |
| Master Carton Qty | 12 |
| Number of Colors | Fixture Only |
| Number of Shows - Lighting | No |
| OmniDirect Compatible | No |
| Warranty - Parts | Lifetime |
| Pool Type | Above Ground, In Ground |
| Series Lighting | Traditional Path Lights |
| Shipping Dimensions | 14 " x 15.5 " x 19 " |
| Shipping Weight | 22 lb |
| Sub Brand | Sollos |
| Voltage - Lighting | 12V |
| Watts | 0 W |
| Finish | Stainless Steel |
