🌊
Hayward
SKU: 940002
Sollos Deck Post lights are available in multiple styles, configurations and finishes.
Sollos Deck Post lights are available in multiple styles, configurations and finishes. Each fixture is packaged with waterproof wire connectors. Sollos lighting offers select fixtures in a kitted version which includes an LED lamp.
Features and Benefits

*When sold by a Hayward Rewards® partner. Exclusions, other terms and conditions may apply.
| Application - Lighting | Landscape |
|---|---|
| Brand | Hayward |
| Channel | Expert Line |
| GTIN | 610377428361 |
| Warranty - Labor | None |
| Master Carton Qty | 12 |
| Number of Colors | Fixture Only |
| Number of Shows - Lighting | No |
| OmniDirect Compatible | No |
| Warranty - Parts | 5-year |
| Pool Type | Above Ground, In Ground |
| Series Lighting | Deck Post Lights |
| Shipping Dimensions | 9.5 " x 9 " x 9 " |
| Shipping Weight | 7 lb |
| Sub Brand | Sollos |
| Voltage - Lighting | 12V |
| Watts | 0 W |
| Finish | Textured Black |
