12V-PureWhite F1W LED Pool Fixture-39W-1840 Lm-2700K Warm White-50' Cord
Hayward
SKU: 21150
.
Replacement SKU: 21158
🌊
Hayward
SKU: 21150
.
Replacement SKU: 21158
.

*When sold by a Hayward Rewards® partner. Exclusions, other terms and conditions may apply.
| Application - Lighting | Pools |
|---|---|
| Brand | Hayward |
| Channel | Expert Line |
| Cord Length - Lighting | 50 ft |
| GTIN | 807154211500 |
| Warranty - Labor | 1-year |
| Trim Material | Stainless Steel |
| Lumen Output (Brightness) | 1840 |
| Master Carton Qty | 1 |
| Number of Shows - Lighting | No |
| OmniDirect Compatible | No |
| Warranty - Parts | 3-year |
| Pool Type | Commercial |
| Series Lighting | PureWhite LED Pool Lights |
| Shipping Dimensions | 11 " x 11 " x 11 " |
| Shipping Weight | 13 lb |
| Sub Brand | J & J Lighting |
| Voltage - Lighting | 12V |
| Watts | 39 W |
