120V-ColorSplash F1CW LED Pool Fixture-39W-1500Lm-RGBW-30' Cord-SwimQuip
Hayward
SKU: 23051
.
Replacement SKU: 23027
🌊
Hayward
SKU: 23051
.
Replacement SKU: 23027
.

*When sold by a Hayward Rewards® partner. Exclusions, other terms and conditions may apply.
| Application - Lighting | Pools |
|---|---|
| Brand | Hayward |
| Channel | Expert Line |
| Cord Length - Lighting | 30 ft |
| Dimmable | No |
| GTIN | 807154230518 |
| Warranty - Labor | 1-year |
| Trim Material | Stainless Steel |
| Lumen Output (Brightness) | 1500 |
| Master Carton Qty | 1 |
| Model Size | Pool |
| Number of Colors | 5 |
| Number of Shows - Lighting | No |
| OmniDirect Compatible | No |
| Warranty - Parts | 3-year |
| Pool Type | In Ground |
| Series Lighting | ColorSplash SwimQuip LED Pool Lights |
| Shipping Dimensions | 11.5 " x 11.3 " x 11.5 " |
| Shipping Weight | 10.5 lb |
| Sub Brand | J & J Lighting |
| Type Lighting | LED |
| Voltage - Lighting | 120V |
| Watts | 39 W |
